Titania – Automatyczne centrum logistyczne produktów kosmetycznych

Klient: Titania Fabrik GmbH
Miasto: Wulffrath
Kraj: Niemcy
Branża: Kosmetyczna
Automatyczny magazyn drobnych części (AKL), Przechowywanie na tacach, Magazyn wysokiego składowania, Technologia przenośników kontenerowych, Technologia przenośników palet

Titania, jest ważnym producentem artykułów do manicure, pedicure, innych oraz artykułów kosmetycznych i profesjonalnych produktów do pielęgnacji włosów. Pod markami TITANIA i Berrywell produkuje ponadto około 1300 artykułów i sprzedaje je w znanych drogeriach i sieciach supermarketów.

Restrukturyzacja logistyki i procesu kompletacji zamówień za pomocą zautomatyzowanego centrum logistycznego została wdrożona w głównej siedzibie w Wülfrath. Z pomocą BSS, magazyn wysokiego składowania palet i zautomatyzowana strefa składowania drobnicy została zbudowana, z jedną aleją z podwójną głębokością składowania, a także dwoma alejami z jedną głębokością składowania. Obsługa jednostek logistycznych odbywa się za pomocą odpowiednich układnic powiązanych z systemem obsługi palet, pojemników i urządzeniami przeładunkowymi. Możliwość realizacji dwóch zleceń kompletacyjnych jednocześnie w jednej stacji roboczej oraz wiele stref kompletacji na 3 piętrze obiektu spowodowały, że ta lokalizacja stała się najważniejszym miejscem centrum logistycznego.

Więcej referencji?