BSS Logo
Od 1991 roku, BSS Materialflussgruppe wdraża inteligentne rozwiązania intralogistyczne i zaawansowane koncepcje przepływu materiałów. Główna siedziba BSS Bohnenberg GmbH znajduje się w Solingen (znanym również jako „Miasto Ostrzy”). Pozostałe biura znajdują się w Turyngii i Polsce. Od nowych konstrukcji po modernizacje oraz rozbudowy istniejących instalacji i systemów, jako generalny wykonawca oferujemy pełne spektrum usług. Dzięki naszym kompetencjom w automatyce pomagamy Klientom, którzy chcą wytyczyć przyszłościowy kierunek dla swojego łańcuchu dostaw. Tam, gdzie zwiększa się różnorodność towarów i rosną oczekiwania w zakresie szybkości procesów magazynowych oraz dostępności towarów, nasze rozwiązania gwarantują uzyskanie najwyższej wydajności procesów magazynowych, przy zachowaniu ich wysokiej jakości.

BSS W LICZBACH

Pracownicy
> 0
Klienci z różnych branż
> 0
Pomyślnie zrealizowane projekty 2023
0

W SKRÓCIE: GRUPY PRODUKTÓW BSS

Dowiedz się więcej o tych i innych produktach Grupy ROFA?

HISTORIA BSS

 • 2019

  2019

  BSS rozwija się dzięki projektom dla Klientów z Fracji, Belgii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Lichtensteinie i Polski w globalną przyszłość.

 • 2018

  2018

  Powstaje dział satysfakcji klienta w celu współpracy z klientami przy opracowywaniu niestandardowych aktualizacji.

 • 2015

  2015

  Flowpicker to rozwiązanie w pełni opracowane i opatentowane przez BSS, przeznaczone do całkowicie zautomatyzowanej kompletacji różnorodnych opakowań towarów, zostaje zaprezentowana pierwszy raz na międzynarodowych targach.

 • 2009

  2009

  Zrealizowany został zgodnie z planem największy do tej pory indywidualny projekt dla E/D/E w Wuppertalu. Równocześnie główna niemiecka grupa detaliczna zleca realizację łącznie 5 identycznych rozwiązań logistycznych w różnych lokalizacjach.

 • 2008

  2008

  Inne znaczące projekty logistyczne takie jak: oddanie do użytkowania centrum dystrybucji i serwisu dla producenta leków lub uruchomienie centrum dystrybucyjnego Unilever w Buxtehude.

 • 2006

  2006

  Największy do tej pory projekt w historii BSS, oddanie centralnego magazynu produktów farmaceutycznych w Holandii. ROFA BeteiligungsAG przejmuje udziały w BSS Materialflussgruppe. BSS pozostaje w pełni niezależną firmą.

 • 2002

  2002

  BSS wchodzi na rynki europejskie oraz by pozyskiwać najlepszych specjalistów, zakłada BSS Polska Sp. z o. o. w Katowicach (Polska).

 • 2001

  2001

  BSS realizuje jako generalny wykonawca centrum dystrybucyjne dla J. A. Hanckels Zwilling AG w Solingen – kolejny krok milowy w rozwoju firmy.

 • 1995

  1995

  BSS otrzymuje pierwsze zlecenie jako generalny projektant i wykonawca (koncepcja i dostawa pod klucz) dla centrum dystrybucyjnego Pelikan w Hannowerze.

 • 1992

  1992

  Pierwsza instalacja z modułami kompletacyjnymi i regałami o podwójnej głębokości składowania.

 • 1991

  1991

  Harald Bohnenberg wraz z sześcioma pracownikami zakłada BSS Bohnenberg GmbH w Solingen , jako niezależny operator systemów sterowania i technologii komputerowych w zakładach logistycznych. Realizuje pierwsze zlecenie dla centrum dystrybucyjnego „Varena” w Unna.

ZARZĄD BSS

BSS Geschäftsführung - Martin Gräb

Dipl.-Ing. Martin Gräb
Dyrektor Zarządzający - Sprzedaż i Marketing

„Oferując innowacyjne rozwiązania systemowe i usługi budowlane z jednego źródła, udostępniamy naszym klientom profesjonalną intralogistykę.“
BSS Geschäftsführung - Vasilios Dossis

Dipl.-Ing. Vasilios Dossis
Dyrektor Zarządzający - Przetwarzanie Zamówień i Finanse

„Dzięki wiedzy i zaangażowaniu tworzymy, produkujemy i utrzymujemy systemy intralogistyczne, które zachwycają naszych klientów i zapewniają im sukces w przyszłości.“

PARTNER BSS

Wartość dodana dzięki współpracy

Planujemy i wdrażamy przełomowe rozwiązania dla klientów z przemysłu i handlu. Aby móc optymalnie osiągnąć ten cel, współpracujemy również z wybranymi partnerami kompetencyjnymi spoza Grupy ROFA.

Integracja SAP


Wykorzystanie SAP jako systemu zarządzania magazynem i przepływu materiałów nabiera coraz większego znaczenia. Zwiększa to zainteresowanie wielu firm, głównie średnich, z całkowicie zintegrowanymi krajobrazami ERP-WMS, zwłaszcza w postaci SAP EWM / MFS. Od 2005 roku BSS jest pionierem intralogistyki w zakresie bezpośrednich połączeń między SAP a podrzędnym poziomem sterowania (PLC). Wraz z naszym partnerem IOT GmbH oferujemy kompletne rozwiązania LVS MFR w ramach SAP dla naszych automatycznych systemów magazynowania.

Więcej na iot-online.de