Synflex – Opłacalna inwestycja

Klient: Synflex Elektro GmbH
Miasto: Blomberg
Kraj: Niemcy
Branża: Elektryczna
Magazyn wysokiego składowania, Technologia przenośników kontenerowych, Technologia przenośników palet

Główną cechą rozbudowy jest 17-metrowy, w pełni automatyczny magazyn wysokiego składowania palet. Nowy budynek, w który Synflex zainwestował około 11 mln euro, stosowany jest głównie do przechowywania pozycji magazynowych, zarówno z własnej produkcji, jak również od swoich dostawców. Są to głównie emaliowane druty miedziane do produkcji i naprawy silników elektrycznych i transformatorów, które są nawijane na szpule plastikowe, a częściowo chronione przez pojemnik kołowrotka. Są one przechowywane na paletach, w paletach siatkach oraz w pojemnikach. Istnieje możliwość tworzenia sektorów na paletach do przechowywania małych pojemników. Do przechowywania towarów niebezpiecznych używane są specjalne palety.
Przychodzące towary w obszarze istniejącego budynku są obsługiwane bezpośrednio przez magazyn wysokiego składowania ośmioma układnicami najnowszej generacji. To gwarantuje dokładne i szybkie pozycjonowanie z największą możliwą prędkością.
Wzięto pod uwagę zaawansowane strategie zaopatrywania by osiągnąć wysoką przepustowość kompletacji zamówień. Wraz z wydaniem zlecenia WMS przypisuje tzw. identyfikator sekwencji w celu osiągnięcia optymalnego załadunku palet klienta.

Więcej referencji?