Landefeld – Centrum dystrybucji części pneumatycznych

Klient: Landefeld Druckluft und Hydraulik GmbH
Miasto: Kassel
Kraj: Niemcy
Branża: Handel
Automatyczny magazyn drobnych części (AKL), Magazyn zamówień zbiorowych, Magazyn wysokiego składowania, Technologia przenośników kontenerowych, Technologia przenośników palet

Hurtownia pneumatycznych i hydraulicznych elementów z siedzibą w Kassel obsługuje klientów z całej Europy. BSS jako generalny wykonawca zaprojektował centrum dystrybucji drobnych towarów z pięcioma alejami i zautomatyzowanymi strefami składowania w której wykorzystano regały z podwójną głębokością miejsc. W sumie uzyskano możliwość przechowania około 60 000 pojemników. Uzyskano wydajność obsługi o wielkości ok. 150 pojemników na godzinę. System zarządzania magazynem kontroluje proces kompletacji w systemach półkowych z wykorzystaniem terminali ręcznych oraz w regałach, które są wyposażone w 120 wyświetlaczy pick-by-light. Zautomatyzowana strefa zawiera 3 podwójne stacje do kompletacji zamówień, które działają zgodnie z zasadą multi-order-picking. Na każdej stacji wykonywana jest kompletacja, etykietowanie, pakowanie w worki zamówień 4 Klientów jednocześnie, biorąc pod uwagę wszystkie towary będące poza strefą składowanie.

System uzupełnia 12 stacji pakowania. Proces wysyłki odbywa się głównie w formie paczek i specjalnych kontenerów. Dostarczone oprogramowanie współpracuje z systemem ERP Navision.

Więcej referencji?