Innowacyjna logistyka w branży odzieżowej – BSS zrealizowało automatyczny magazyn dla Meyer &Mayer w mieście Peine

Meyer & Meyer
Meyer & Meyer to wiodący międzynarodowy dostawca logistyki dla firm z branży odzieżowej z długą tradycją rodzinną. Oferuje swoim klientom kompleksowe wsparcie w całym łańcuchu dostaw i wyznacza nowe, przyszłościowe standardy dzięki innowacyjnemu podejściu. Obejmuje to konsekwentne stosowanie najnowszej intralogistyki, dostosowanej do stale rosnących wymagań klientów. Od jesieni 2018 r. Meyer & Meyer przejął całą logistykę i dystrybucję towarów dla 183 sklepów i klientów e-commerce firmy Adler Modemärkte AG w Niemczech i Austrii.
Istniejące centrum dystrybucji towarów w Peine musiało zostać rozbudowane o rozbudowany system intralogistyczny.

Nowa, przekonująca koncepcja

Firma BSS Bohnenberg z Solingen była autorem koncepcji automatycznego magazynu, która została zlecona wiosną 2018 r. Podstawowym celem wdrożenia planowanego przez Meyer & Meyer był automatyczny magazyn, w skład którego wchodził trzyalejowy system shuttle o wysokości 12 metrów, długości 65 metrów i pojemności 20.500 miejsc. Wdrożone rozwiązanie cechuje się optymalnym wykorzystaniem przestrzeni oraz wysoką przepustowością, gwarantowaną przez zastosowanie 33 wózków Mini Load , 3 układnice i 6 podnośników do kontenerów.

W pełni zautomatyzowany magazyn o podwójnej głębokości do przechowywania kartonów i pojemników został połączony z technologią przenośników dostarczaną również przez BSS zainstalowanych na dwóch poziomach. Podczas gdy pierwszy poziom przenośników przejmuje przepływ przychodzących i wychodzących towarów, przenośniki zainstalowane na górnej pętli są połączone z obszarami kompletacji, pakowania i zwrotu.

BSS dostarczyła również całą infrastrukturę dotyczącą automatyzacji oraz system wizualizacji przepływu materiałów, dostosowane do wymagań klienta. Wdrożenie było podzielone na 3 etapy, które zostały stopniowo wdrażane do produkcji.


Więcej informacji o tym projekcie (Niemiecki).
Wróćmy do wiadomości